Stowarzyszenie Rodzin z Ataksją Rdzeniowo-Móżdżkową A T A K S J A


O nas

Kilka słów o nas

W 2004 chorzy na Ataksję zdecydowali się założyć Stowarzyszenie osób chorych na tą nieuleczalną chorobę.

Zjednoczyliśmy się dlatego że choroba jest rzadka a w 2004 roku mało który lekarz o niej słyszał. Do dziś mamy duży problem z dotarciem do lekarza który wie coś na temat naszej choroby co powoduje problemy w walce z objawami choroby.

W styczniu 2005 roku zarejestrowaliśmy Stowarzyszenie w KRS-ie tym samym zyskaliśmy osobowość prawną.

Od tej chwili mogliśmy zbierać 1% rocznego podatku dochodowego. Który ze względu na to że jesteśmy organizacją „non profit” (oznacza to że każda osoba pracująca lub współpracująca z nami robi to zupełnie za darmo) przekazujemy w całości na pomoc osobom i ich rodzinom głównie poprzez organizacje turnusów rehabilitacyjnych które finansujemy (w całości bądź częściowo) z środków uzyskanych z wpływów z 1%.

Osoby które są w naszym Stowarzyszeniu to osoby chore, ich rodziny i osoby im najbliższe.

Dlatego też zapraszamy wszystkich chorych do złożenia deklaracji członkowskiej i przystąpienia do naszego Stowarzyszenia.

Zapraszamy również osoby które są w stanie zrobić coś dla potrzebujących,nieuleczalnie chorych i ich rodzin do współpracy.

Każda pomoc finansowa czy też rzeczowa jest potrzebna.

Jednak jako organizacja „non profit” informujemy że żadna pomoc nie zostanie doceniona finansowo – my dziękujemy z samego serca.

Potrzebujesz więcej informacji o nas zajrzyj również na nasze forum:

http://www.ataksja.home.pl/forum/index.php

Jeżeli nadal masz mało informacji skorzystaj z zakładki kontakt


.............................................................................................................................

Poinformuj innych, dziękujemy!

Dodaj komentarz↑ Do góry strony