Stowarzyszenie Rodzin z Ataksją Rdzeniowo-Móżdżkową A T A K S J A


Tydzień Chorób Rzadkich organizowany w GENESIS POLSKA

Napisany... Marzec 02, 2014 przez admimarcin

 

TYdzień Chorób Rzadkich

 

Już po raz czwarty, obchodzimy w Polsce Dzień Chorób Rzadkich. Jest to bardzo cenna inicjatywa, uświadamiająca istnienie szczególnie rzadkich chorób w społeczeństwie.

Choroby rzadkie występują z częstością mniejszą niż jeden przypadek na dwa tysiące urodzonych dzieci, choroby ultra rzadkie – mniejszą niż raz na 50 tysięcy urodzeń. Ta niewielka skala powoduje , że w wielu przypadkach trudno je prawidłowo rozpoznać.

GENESIS Polska – podmiot dedykowany m.in. diagnostyce genetycznych chorób rzadkich w Polsce – chce wspomagać działania zmierzające do upowszechniania wiedzy o diagnozowaniu rzadkich chorób genetycznych w naszym kraju.

Aby stworzyć możliwość szerszego dostępu do ich diagnostyki, GENESIS Polska organizuje TYdzień Chorób Rzadkich, który będzie trwał od 28. lutego do 7. marca br.

Codziennie, w tym okresie, w godz. 16:00 – 18:00 czynna będzie specjalnie dla Państwa dedykowana INFOLINIA GENESIS +48 601 883 445 z naszymi ekspertami z dziedziny chorób rzadkich.

Konsultacje dla Państwa będą udzielane nieodpłatnie. Koszt połączenia jest standardowym kosztem w zależności od danego operatora.

Mamy nadzieję, że nasze konsultacje okażą się wsparciem nie tylko dla samych Pacjentów ale i osób będących dla nich największym oparciem – ich Bliskich. Mamy również nadzieję, że będą wsparciem także dla Lekarzy.

 

Łączymy wyrazy szacunku,

Zespół Centrum Genetyki Medycznej GENESIS

Informacja w formacie PDF: Tydzień Chorób Rzadkich organizowany w GENESIS POLSKA – PDF


.............................................................................................................................

Poinformuj innych, dziękujemy!

Dodaj komentarz
↑ Do góry strony