Stowarzyszenie Rodzin z Ataksją Rdzeniowo-Móżdżkową A T A K S J A


Archiwum Wrzesień, 2011


Warto tam jechać! 0

Napisany Wrzesień 30, 2011 ..autor: admimarcin

Kolejowy Szpital Uzdrowiskowy sp. z o. o. w Ciechocinku Oddział Zamiejscowy w Aleksandrowie Kujawskim to placówka medyczna wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt rehabilitacyjny oferująca kompleksowe usługi leczniczo-rehabilitacyjne.

www.ksu-rehabilitacja.pl/

Wykład o ataksji 0

Napisany Wrzesień 30, 2011 ..autor:

3-4 grudnia we Wrocławiu odbyła się konferencja naukowa poświęcona chorobom przewlekłym: PROMOCJA ZDROWIA, PROFILAKTYKA I OPIEKA W CHOROBACH PRZEWLEKŁYCH NA POZIOMIE PODSTAWOWEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ – CZYJ PROBLEM? CZYJE ZADANIE?

dr n.med. J. Rosińczuk – Tonderys i mgr M. Kazimierska – Zając przygotowały odczyt: Opieka logopedyczna jako jeden z elementów rehabilitacji w ataksji rdzeniowo – móżdżkowej typu 1. Wykład cieszył się zainteresowaniem, Panie planują udział w kolejnej konferencji, aby szerzyć wiedzę na temat choroby i jakości życia w tej chorobie.

Konferencja_3-4.12.2010 PDF

I Turnus Rehabilitacyjny 0

Napisany Wrzesień 30, 2011 ..autor:

W dniach od 2 do 15 października 2010 Stowarzyszenie po raz pierwszy zorganizowało czternastodniowy  wyjazd rehabilitacyjny dla osób chorych na SCA.
Turnus miał miejsce w w Aleksandrowie Kujawskim, w Oddziale Zamiejscowym Kolejowego Szpitala Uzdrowiskowego w Ciechocinku.
Więcej o ośrodku można dowiedzieć się na stronie: www.ksu-rehabilitacja.pl

Do dyspozycji osób korzystających z wyjazdu rehabilitacyjnego organizowanego przez Stowarzyszenie ATAKSJA byli specjaliści: logopeda, rehabilitanci, neurolog oraz psycholog.↑ Do góry strony